×

Uwaga

Folder doesn't exist or doesn't contain any images

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

Włączamy się w pomoc Ukrainie przy pośrednictwie Gminy Tłuszcz.

Burmistrz Tłuszcza Paweł Bednarczyk nawiązał współpracę z Klubem Możliwości. Na co dzień jest to organizacja pozarządowa tworzona przez społeczność osób, które przyjeżdżają do Polski z krajów byłego Związku Radzieckiego. Od kilku dni ich działalność opiera się na organizacji pomocy i wsparcia dla wszystkich Ukraińców, którzy w tym trudnym dla wszystkich czasie zmuszeni są opuścić granice Ukrainy. W Warszawie utworzyli punkt, do którego można przynosić niezbędne rzeczy i zaoferować swoją pomoc. Dostarczyli ponad pół tony artykułów żywnościowych oraz pierwszej potrzeby do punktów zakwaterowania m.in. w OSiR Ochota i ośrodków na granicy, do Lwowa, a także zapewnili transport i tymczasowe miejsca zamieszkania dla obywateli Ukrainy.

My również włączamy się do pomocy, do czego zachęcamy także Państwa. Od dziś do odwołania w godz. 7-16 w naszej szkole będzie działał punkt, do którego mogą Państwo dostarczyć rzeczy z listy poniżej, a my zawieziemy je do siedziby Klubu Możliwości, gdzie odpowiedni, przygotowani ludzie zarządzą tym wedle potrzeb.

Gmina jest w stałym kontakcie z przedstawicielami Klubu, którzy na bieżąco informują o zbiórce. Proszę pamiętać, że sytuacja jest dynamiczna i zapotrzebowanie na produkty może w każdej chwili się zmienić, wobec czego lista będzie aktualizowana. Proszę śledzić nasze wpisy, gdzie będziemy na bieżąco informować o potrzebach, bo jutro być może będzie potrzebne coś innego. Prosimy przywozić tylko rzeczy z tej listy, pomagajmy mądrze i w sposób, jaki obecnie jest potrzebny. Pomagajmy w porozumieniu z organizacjami, które się na tym znają.

Co aktualnie zbieramy? Jest to lista rzeczy stworzona przez Klub Możliwości w oparciu o bieżące i realne potrzeby obywateli Ukrainy, którzy znajdują się pod ich opieką:

- chleb (pakowany, krojony), pieczywo chrupkie
- wędlina (pakowana próżniowo), parówki, kabanosy
- ser (w paczkach)
- woda gazowana i niegazowana w butelkach o różnej pojemności
- wszelkiego rodzaju konserwy
- kasze
- makarony
- latarki wraz z bateriami
- noże, zapałki, zapalniczki
- naczynia jednorazowe- talerze, kubki (także do napojów gorących), łyżki, widelce, noże
- chusteczki do dezynfekcji, płyny do dezynfekcji
- octanisept lub inne środki do przemycia rany
- bandaże małe i duże
- plastry- różne wielkości
- chusteczki paczkowane, wyciągane, serwetki, ręczniki papierowe
- koce- najlepiej nowe
 
UWAGA! Każda forma pomocy jest ważna, nawet najmniejsze wsparcie i każda pojedyncza rzecz, ale warto mieć na uwadze kilka kwestii. Sugerujemy, aby wybierać z listy jeden lub więcej produktów, ale kupowanych zbiorczo, np. w kartonach. Są one łatwiejsze do gromadzenia i transportu. Większą ilość rzeczy jest łatwiej segregować i przechowywać, a co za tym idzie zarządzać nimi. Zakupy, w których jest spory miks wszystkiego po trochu jest sporym utrudnieniem do segregacji. Podsumowując: lepiej kupić wybrany produkt w większej ilość, niż wszystkiego po trochu, czyli np. jeśli masz do wydania 100 zł lepiej jest kupić np. karton makaronu lub karton kaszy, niż 1 makaron, 1 kaszę, 1 konserwę.

Już teraz dziękujemy za Wasze wielkie i szczodre serce. Pomoc nie kończy się dziś, jesteśmy dopiero na początku drogi! Tysiące osób, które przyjeżdżają do Polski będą potrzebować naszego wsparcia także przez kolejne miesiące i tygodnie. 

Działalności Klubu Możliwości oraz efekty ich pomocy dla Ukrainy mogą Państwo śledzić na stronie https://www.facebook.com/KlubMozliwosci