×

Uwaga

Folder doesn't exist or doesn't contain any images

W dniu 6 grudnia w hali sportowej Zespołu Szkół w Tłuszczu odbył się tradycyjny Turniej Mikołajkowy w piłce nożnej dziewcząt. Do zawodów zgłosiło się 6 drużyn. W wyniku losowania nastąpił podział na 2 grupy. Nasze dziewczęta trafiły do grupy I razem z drużynami SP Tłuszcz im. Jana Pawła oraz SP Tłuszcz im. Królowej Jadwigi. W drugiej grupie znalazły się ekipy SP Klembów, SP Jasienica i ZS Tłuszcz.

Nasze dziewczyny zaczęły turniej z przytupem, pokonując w pierwszym meczu rywalki z „Królowej Jadwigi” aż 6:0 (bramki: 3 Ołdak Olga, 2 Ołdak Dominika,1 Mamczak Nikola). Drugi mecz to znów nasze zdecydowane zwycięstwo 5:0 z SP Tłuszcz (Jan Paweł II) po 2 bramkach Olgi Ołdak, 1 Dominiki Ołdak, 1 Nikoli Mamczak i 1 Wiktorii Rojeckiej. To zwycięstwo dało nam pierwsze miejsce  w grupie i awans do wielkiego finału. Tam czekała nas ciężka walka z dużo starszą drużyną ZS Tłuszcz, która zdecydowanie wygrała swoją grupę (5:0 z Klembowem, 7:0 z Jasienicą). Po bardzo wyrównanym boju mecz zakończył się bezbramkowym remisem. O zwycięstwie musiały decydować rzuty karne. Przeciwniczki zaczęły od strzału w słupek. U nas wspaniałym strzałem popisała się Nikola (1:0).

W drugiej kolejce swoją klasę pokazała nasza bramkarka Justyna Wojciechowska, doskonale broniąc strzał rywalek. Formalności dopełniła Gabrysia Fiszer strzelając drugiego karnego. 2:0, zwycięstwo i szał radości naszych dziewcząt i ich opiekuna Piotra Jurkowskiego.

Następnie nastąpiło podsumowanie turnieju i wręczanie licznych nagród. Nasze zawodniczki otrzymały wspaniały, wielki puchar za zwycięstwo, złote medale oraz wielką torbę ze słodyczami. To nie wszystkie nasze zdobycze. Najlepszą bramkarką uznano Justynę Wojciechowską (piękny puchar), królem strzelców została Olga Ołdak (następny puchar). Potem był wspólny taniec i pamiątkowe zdjęcia.

Oto pełny skład naszych mistrzyń: Dominika Ołdak, Olga Ołdak, Nikola Mamczak, Justyna Wojciechowska, Gabriela Fiszer, Wiktoria Rojecka, Kamila Dzięcioł, Lena Rafalik. Drużynę do zawodów przygotował Piotr Jurkowski. Podziękowania należą się organizatorom imprezy, szczególnie p. Markowi Pietrzakowi  za wspaniałą atmosferę, wiele atrakcji (pokaz mody lata 20-ste, pokaz gimnastyczny, cukierki).

opr. Piotr Jurkowski