×

Uwaga

Folder doesn't exist or doesn't contain any images

W dniu 25 listopada 2022 roku w naszej szkole uczniowie klas 0-III uczestniczyli w obchodach "Światowego Dnia Misia". Już od początku tygodnia najmłodsi uczniowie w szkole poznawali jego historię.

Pluszowy miś ma swoją historię, którą nie wszyscy znają. w 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych - Teodor Roosvelt wybrał się na polowanie, podczas którego postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał uwolnić misia, a anegdota ta ukazała się w formie komiksu w amerykańskiej prasie. Pewien producent zabawek zainspirowany obejrzaną historią postanowił stworzyć nową zabawkę dla dzieci, małego pluszowego niedźwiadka. Na cześć prezydenta nazwał go Teddy Bear. Dziś nikomu nie trzeba przedstawiać pluszowego misia, znają go dorośli i dzieci na całym świecie. Ta sympatyczna postać stała się bohaterem wielu powieści, bajek i filmów. Wymienić należy tu kilku najbardziej popularnych pluszowych bohaterów, jak Kubuś Puchatek, Miś Colargol, Miś Yogi, Miś uszatek czy Miś Paddington. Misie towarzyszą nam od dzieciństwa aż po dorosłość, stając się symbolem tego, co dobre, ciepłe i delikatne.

W tym dniu odbyło się także pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników biblioteki szkolnej. Uczniowie mogli przynieść do szkoły swojego ulubionego pluszowego przyjaciela. W bibliotece pojawiła się także wróżka, która wraz ze swoimi pomocnikami poczęstowała wszystkich uczniów  w szkole cukierkami ufundowanymi przez Samorząd Uczniowski. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie zostali poddani "egzaminowi" w obecności Pani Dyrektor Eweliny Wojtyry i wychowawcy klasy Pani Emilii Szczepanik. Po wprowadzeniu w magiczny świat książek  i biblioteki przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą czytać książki i zostali pasowani "magiczną różdżką" wróżka na czytelników naszej biblioteki.

Wszyscy otrzymali prezenty: dyplomy, zakładki do książek wykonane przez starszych kolegów i Wyprawki Czytelnicze ufundowane przez Instytut Książki w ramach projektu "Małą książka - wielki człowiek".

Uczniowie klas 0-III odwiedzili w tym dniu bibliotekę szkolną. Podsumowaniem uroczystości było: słuchanie piosenek i czytanie fragmentów książek o misiach. W przygotowanie obchodów Święta Pluszowego Misia i pasowania uczniów klas pierwszych na czytelników zaangażowali się uczniowie: kl. 8 - Jagoda Szczepanik, kl. 7 - Kamila Dzięcioł, kl. 7 - Daria Frączek.

Biblioteka szkolna, Wychowawcy klas 0-III