×

Uwaga

Folder doesn't exist or doesn't contain any images

15 dh im. Janusza Korczaka działa bardzo prężnie. Staramy się działać wielopoziomowo, aby realizować założone cele i aby każdy znalazł dla siebie odpowiednią formę samorealizacji. Tym bardziej, że mamy młodzież z kl. IV i I Liceum.

Pod koniec października zaczęliśmy od zwiadu na Rudnikach. Dotarliśmy pod Pomnik Wolności i Solidarności. Zaczęliśmy od uprzątnięcia terenu. Posłuchaliśmy historii i zapaliliśmy znicze. Oddaliśmy hołd tym, dla których Ojczyzna była świętością.

Następnie rozjechaliśmy się po Polsce, aby wspomnieć swoich Bliskich z okazji święta, ale także nie zapomnieliśmy o żołnierzach, powstańcach, harcerzach i tych, o których niewielu już pamięta…o grobach opuszczonych.

Część z nas skorzystała z wycieczki do Zamku Królewskiego w Warszawie, organizowanej przez TS Horn. To pomnik historii, kultury i dziedzictwa narodowego.

Nieodłącznym elementem naszego szkolenia sportowego jest strzelanie. Mamy tę możliwość korzystać ze strzelnicy Pocisk w Wołominie, z czego harcerze chętnie korzystają.

Uczestniczyliśmy także w obchodach 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Były to gminne uroczystości w Tłuszczu. Bardzo dziękuję wszystkim uczestniczącym w tych uroczystościach harcerzom za zaangażowanie. Mieliśmy możliwość obecności na mszy św. w intencji Ojczyzny oraz przemarszu ulicami miasta. Potem obejrzeliśmy wspaniały występ dzieci i młodzieży z ZS w Jasienicy.

Na terenie szkoły zaś mieliśmy naukę układania ogniska, czego starsi harcerze uczyli młodszych. Były pląsy, piosenki i kiełbaski. Cały czas przygotowujemy się do Przyrzeczenia harcerskiego metodą warsztatową. Poznajemy patrona drużyny.

Mamy bardzo chętną i uzdolnioną młodzież, gotową do różnorodnego działania.

Jak powiedziała jedna z druhen instruktorek - taka młodzież to skarb!

Serdecznie dziękuję Rodzicom za ich zaangażowanie, pomoc. Jesteście Państwo piękną inspiracją dla swoich dzieci. Bardzo dziękuję za współpracę.

Czuwaj!

dh drużynowa 
hm. Maria Oleksiak

Pamiętamy

 

Na cmentarzach i przydrożnych miejscach pamięci

 

Wycieczka do Zamku Królewskiego w Warszawie

 

Nauka strzelania

 

Ognisko

 

Święto NIepodległości