×

Uwaga

Folder doesn't exist or doesn't contain any images

10 października obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego ustanowiony w 1992 roku przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego. Tematem tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego jest przesłanie „Uczyń zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie dla wszystkich globalnym priorytetem”.

Nasza szkoła również aktywnie włączyła się w podejmowanie inicjatyw promujących zdrowie psychiczne oraz uświadamiających jego wpływ na życie człowieka. Na korytarzu  szkolnym powstała tematyczna gazetka szkolna. W klasach 7-8 przeprowadzono zajęcia 

z pedagogiem specjalnym, który uświadomił uczniom potrzebę dbania o zdrowie psychiczne, wskazał sposoby dbania o nie, a także  zachęcił ich do korzystania pomocy na terenie szkoły i po za nią. Klasa 0 i 6 wraz ze swoimi wychowawcami udała się na szkolny plac zabaw, aby uzupełnić witaminę D i oksytocynę, która ma znaczący wpływ na zdrowie psychiczne. Klasy 0-5 zostały zapoznane z pracą pedagoga szkolnego i pedagoga specjalnego. 

Poniżej link do prezentacji: Jak dbać o swoje zdrowie psychiczne.

https://www.canva.com/design/DAFOkkldKwA/JFCEqYDngJWggiJYG5LmYA/view?utm_content=DAFOkkldKwA&utm_campaign=designshare&utm_medium=link2&utm_source=sharebutton

Pedagodzy specjalni
Monika Oleszczuk
Renata Rosa