×

Uwaga

Folder doesn't exist or doesn't contain any images

W dniu 22 września odbyła się akcja edukacyjna prowadzona przez policjantów z KPP Wołomin. Zajęcia dotyczące bezpiecznego poruszania się po drodze przeprowadził Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego komisarz Marcin Zdunek,  a odbiorcami byli najmłodsi uczniowie naszej szkoły – dzieci z klasy 0. W akcję zaangażowały się także władze gminne z panem burmistrzem Pawłem Bednarczykiem na czele.

Komisarz Zdunek poprowadził z uczniami spotkanie, w którym przekazał podstawową wiedzę o prawidłowym poruszaniu się po drodze oraz poza nią. Uświadomił też uczestnikom, iż odblaski są niezbędnym wyposażeniem każdego pieszego. Po teoretycznym omówieniu zasad poruszania się po drodze nadszedł też czas na praktyczne wykorzystanie zdobytej wiedzy. Dzieci wraz z wychowawcą klasy 0 Renatą Rosą oraz panią dyrektor Eweliną Wojtyrą udały się na najbliższe przejście dla pieszych, gdzie mogły przećwiczyć prawidłowe poruszanie się po pasach. Nad bezpiecznym przebiegiem akcji czuwali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej w Wołominie. Na zakończenie pan burmistrz wręczył wszystkim uczestnikom opaski odblaskowe. Akcja bardzo spodobała się najmłodszym uczniom naszej szkoły i z pewnością zasady, które poznali zapamiętają i wykorzystają je w praktyce.

 

Zdjęcia wykonała młodszy aspirant Monika Kaczyńska