×

Uwaga

Folder doesn't exist or doesn't contain any images

Międzynarodowy Dzień Kropki to święto obchodzone 15 września w ponad 100 krajach. Celem tego wydarzenia jest odkrywanie własnych talentów i prezentowanie ich przed grupą. Jest to wyjątkowe święto zarówno dla uczniów jak nauczycieli. Ustanowione zostało w 2008 roku, a inspiracją do tego stało się dzieło pod tytułem The Dot (Kropka), autorstwa kanadyjskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci - Petera H. Reynoldsa. Bohaterką historii jest dziewczynka o imieniu Vashti. Odkrywając swój talent, zaczęła dostrzegać, że stała się inspiracją dla wielu ludzi, którzy chętnie odwiedzili jej wystawę.

Główna bohaterka zrozumiała, że wyjątkowe talenty drzemią w każdym człowieku.

W naszej szkole International Dot Day obchodziliśmy w klasach 0-III. W tym dniu wychowawcy klas zapoznali uczniów z prezentacją krótkometrażowego filmu na temat książki „The Dot”. Historia ta uświadomiła dzieciom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty, które gdzieś tam drzemią głęboko i czekają na nasze odkrycie. Dodatkowo za pomocą aplikacji QuiverVision wykonaliśmy swoje kropki 3D, stworzyliśmy Drzewo Talentów na szkolnym korytarzu i kolorowe sowy metodą 10 palców. Wiele radości sprawiło nam wspólne wykonanie zdjęć w kropkowej fotobudce. Duże podziękowania należą się uczennicom z klasy VI, które zaprezentowały swoje talenty przed grupą 0 - Gabriela Fiszer, Natalia Komorowska, Wiktoria Rojecka i Zofia Wojtyra.

Dla nas wszystkich był to wspaniały i niezapomniany dzień.

Poniżej link do fotorelacji:

https://www.canva.com/design/DAFMyAwmq50/zuNFpoHtYJvreohfKz2fuQ/watchutm_content=DAFMyAwmq50&utm_campaign=designshare&utm_medium=link2&utm_source=sharebutton

Pedagodzy Specjalni
Monika Oleszczuk
Renata Rosa