×

Uwaga

Folder doesn't exist or doesn't contain any images

Mimo wielu wyzwań, związanych z obowiązkami szkolnymi, zajęciami dodatkowymi, grudzień był także bardzo owocny w naszej drużynie harcerskiej. Harcerze udzielają się w szkole i poza nią na różnych frontach. Zatem - pracują dla siebie i bliźniego. 

Na początku grudnia zespół wyjeżdżający do Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku wykonał kartki z życzeniami dla Mikołaja. Wycieczka była 5 grudnia, zatem należało pamiętać o podziękowaniu za nią. Większość kosztów pokrywało TS HORN i … zapewne Mikołaj. W wycieczce uczestniczyło pięć harcerek: Oliwia Sulich, Roksana Sulich, Martyna Wojciechowska, Maja Jurkowska, Diana Wojciechowska i Olga Ołdak. W ten sposób uczciliśmy 154 rocznicę urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego. Była to doskonała lekcja historii.

Na zbiórkach uczyliśmy się śpiewania kolęd i pastorałek, wykonywaliśmy ozdoby świąteczne i poznawaliśmy historię Betlejemskiego Światła Pokoju. Jako zadanie międzyzbiórkowe harcerze mieli za zadanie wykonać świąteczny upominek dla niepełnosprawnej koleżanki, uczennicy naszej szkoły. Inicjatywa ta jest powtarzana już kolejny rok i daje Weronice dużo radości i poczucie wspólnoty ze szkołą. Mama uczennicy składa serdeczne podziękowania za pamięć i życzenia.

Cykl spotkań zakończyliśmy harcerskim kominkiem. Zbiórkę przygotowały harcerki: Martyna Wojciechowska - zastępowa i Oliwia Sulich - podzastępowa. Dziewczyny zaprezentowały również swoje umiejętności gry na gitarze. Były życzenia, opłatek, śpiewaliśmy kolędy. Braterski krąg dopełnił harcerskiej atmosfery. Wspominaliśmy o Betlejemskim Świetle Pokoju, które właśnie wówczas dotarło do Polski. Światło Nadziei to tegoroczne hasło, niesionego przez skautów na całym świecie Płomienia z Betlejemskiej Groty Narodzenia Pana. My ze swej strony przekazaliśmy Światło naszej szkoły, skąd mogli Je zanieść do swoich domów pracownicy i rodzice uczniów.

Czas Świąt był dla nas tak, jak każe tradycja, porą składania życzeń.

Oby Nowy Rok 2022 był lepszy i owocniejszy od tego, który minął!

 

Opracowała
dh. drużynowa
Maria Oleksiak