×

Uwaga

Folder doesn't exist or doesn't contain any images

W piątek 26 listopada 2021r. klasa ,,O” wraz z wychowawczynią Danutą Jurkowską i panią Jadwigą Wierzbą odwiedziły Pocztę Polską w Tłuszczu.

Dzieci gdy tylko wyszły z autokaru szkolnego zobaczyły przed wejściem do budynku na ścianie godło orła polskiego i żółtą trąbkę – symbol poczty. Radość z tego odkrycia była ogromna. Przedszkolaki z niewielką pomocą wychowawczyni odczytały napis POCZTA POLSKA. Następnie weszliśmy do budynku, gdzie ustawiliśmy się
w kolejce do okienka. Czekając dzieci obserwowały otoczenie, wówczas wyszła do nas pani naczelnik i serdecznie nas przywitała oraz przedstawiła się, a następnie oprowadziła po pomieszczeniach poczty. Dzieci miały możliwość porozmawiać z listonoszami. Zobaczyły jak wygląda ich czapka, torba oraz biurko z mnóstwem przegródek. Dowiedziały się, że obecny listonosz roznosi nie tylko listy i paczki, ale też pieniążki i jeździ samochodem oraz jest wdzięczny gdy skrzynka na listy wisi w dostępnym dla niego miejscu np. na furtce.

Następnie wychowawczyni poszła kupić znaczki na 21 listów do Mikołaja, które wcześniej własnoręcznie wykonały w zerówce wszystkie dzieci. Pani naczelnik pokazała dzieciom gdzie i jak przykleja się znaczek pocztowy, maczając jego w specjalnej poduszeczce. Potem pomogła dzieciom w przybiciu na znaczku stempelka poczty polskiej. Niby to proste zadanie, jednak sprawiło dzieciom trochę kłopotu.

Na pożegnanie otrzymaliśmy od pani naczelnik pachnącą pocztówkę z życzeniami świątecznymi i kalendarz adwentowy. My natomiast ofiarowaliśmy do pudełka grę planszową, bo takie i podobne rzeczy zbierają pracownicy poczty dla dzieci z domu dziecka, a wychodząc wrzuciliśmy nasze listy do skrzynki pocztowej.
Myślę, że te chwile pozostaną bardzo długo we wspomnieniach dzieci.

opr. Danuta Jurkowska