×

Uwaga

Folder doesn't exist or doesn't contain any images

W czwartek 30 września 2021r. przedszkolaki wraz z wychowawczynią Danutą Jurkowską i panią Klaudią Sasin pojechały do gospodarstwa agroturystycznego ,,Leszczynowe Zacisze” w Rozalinie. Niestety pogoda tego dnia nam nie dopisała, więc punkt wycieczki pod tytułem ,,wykopki” musiał zniknąć z naszego programu.

Na szczęście właścicielka posiadłości pani Małgorzata Wiśniewska stanęła na wysokości zadania. Zaprosiła dzieci do stodoły, gdzie maluchy mogły poskakać na trampolinie i pograć w tenisa stołowego oraz tzw. piłkarzyki. Potem zaproszono nas na ciepłą herbatę oraz własnoręcznie wykonanie pizzy. Ubrano nas w piękne fartuszki, ustawiono przy stołach, na których było mnóstwo miseczek z różnorodnymi produktami. Po humorystycznych objaśnieniach pani Małgosi, dzieci z entuzjazmem zabrały się do projektowania swoich placków drożdżowych. 

W oczekiwaniu na upieczenie się pizzy zaproponowano nam przejażdżkę wozem ciągniętym przez traktor. Dzięki temu mogliśmy bliżej poznać okolicę Rozalina. 

Po zjedzeniu smacznej pizzy, następną atrakcją było dojenie sztucznej krowy i zabawy na sianie. Pod koniec pobytu pogoda nam się wyklarowała i mogliśmy zobaczyć ,,mini ZOO” oraz skorzystać z placu zabaw. Oczywiście największą kolejkę można było zobaczyć przy zjazdach na tyrolce. Przed odjazdem ze smakiem posililiśmy się kiełbaską z ogniska. Na pochwałę tego zakątka zasługuje wystrój i czystość tego gospodarstwa. 

Nawet pogoda nie potrafiła nas zniechęcić, bo zaciekawienie i radość nie znikały z twarzy przedszkolaków, a entuzjazm właścicielki wszystkim nam się udzielił. Pozostały miłe wspomnienia i pamiątkowe zdjęcia.

opr. Danuta Jurkowska