Co roku na starym pniu drzewa przy naszej szkole gniazdują bociany białe. W tym roku też nie zawiodły. Urocza parka od połowy kwietnia naprawiała swoje gniazdo, by pod koniec kwietnia na poważnie wziąć się za sprawę dla boćków fundamentalną: przedłużanie gatunku.

Okolice naszej szkoły to piękne lasy, pola i łąki. Warto wybrać się na przejażdżkę rowerową, posłuchać śpiewu ptaków, wybrać się na jagody lub na grzybobranie. Na placu szkolnym króluje stary dąb. Wśród koron okolicznych drzew mieszkają dzięcioły, sójki, sroki, kosy, rudziki i wiele innych ptaków.

W piękny wiosenny dzień uczniowie klasy czwartej wraz z wychowawczynią p. Agatą Suchocką wybrali się nad pobliską rzeczkę Cienką na poszukiwanie bobrów.

Bóbr to zwierzę, które widnieje w herbie Tłuszcza. Po latach nieobecności bobry kilkanaście lat temu powróciły w nasze okolice. Świadczy to podobno o czystości wody w rzece, co nas bardzo cieszy. Niestety uczniom nie udało się zobaczyć żadnego bobra, ale łatwo było dostrzec skutki ich pracy - ścięte drzewa.