×

Uwaga

Folder doesn't exist or doesn't contain any images

28 listopada br. odbyła się w szkole niezwykła lekcja historii. W lekcji tej uczestniczyła cała szkoła wraz z zaproszonymi gośćmi: Dyrektorem Samorządowej Instytucji Kultury Park Kultury Ossów Wrota Bitwy Warszawskiej 1920 R., Panem Krzysztofem Jaszczakiem, Burmistrzem Tłuszcza, Panem Pawłem Bednarczykiem oraz rekonstruktorami  z Grupy Rekonstrukcyjnej w Ossowie.

Przyczynkiem do tego spotkania była nagroda dla uczniów szkoły, harcerzy działającej tu 15 dh. im. Janusza Korczaka,którzy po raz kolejny wzięli udział w Powiatowo -Gminnych Manewrach Patriotycznych “Leśniakowizna -Ossów”.

Uczniowie ci to: Olga Ołdak, Diana Wojciechowska, Mieszko Kalinowski, Nikola Mamczak, Dominika Ołdak, Gabriela Fiszer i Justyna Wojciechowska.

Oprócz II miejsca w klasyfikacji generalnej otrzymali oni tytuł “Najbardziej walecznej drużyny”. Zostali uroczyście wyróżnieni przez Dyrektora Muzeum, Otrzymali podziękowania oraz litografię Piotra Karszni na stulecie Bitwy Warszawskiej.

Specjalne podziękowania otrzymały także nauczycielki przygotowujące młodzież do Manewrów; Pani Maria Oleksiak, drużynowa i instruktor Towarzystwa Skautowego Horn oraz Pani Marta Witek, która przeprowadziła szkolenia w zakresie pierwszej pomocy medycznej, ruchu drogowego i w tym roku była opiekunem patrolu. Słowa podziękowania wyraził także Pan Burmistrz, Paweł Bednarczyk.

Uczniowie mieli możliwość poznać rys historyczny Bitwy Warszawskiej 1920, codzienność żołnierza, jego umundurowanie i uzbrojenie. Dodatkowo eksponaty z tamtego czasu były bardzo ciekawym uzupełnieniem lekcji.

Dziękujemy za to wyróżnienie, za tę żywą lekcję patriotycznego wychowania.

Maria Oleksiak