W dniach 8-9 lipca 2022r. troje rodziców dzieci przedszkolnych: pani Ewa Nowosadzka, pan Kamil Sasin i pan Jarosław Szafran z synem Krzysztofem oraz wychowawczynią Danutą Jurkowską i jej córką Mają wyremontowali pomieszczenia przedszkolne: salę zajęć, łazienkę i szatnię. Myślę, że teraz dzieci i nowa wychowawczyni z przyjemnością rozpoczną nowy rok szkolny 2022/2023 w czystych pomieszczeniach. Ale po kolei, jak do tych prac doszło? Ponieważ wiele osób w to dobro się zaangażowało.

W marcu po uzgodnieniu z panią dyrektor Eweliną Wojtyrą, zaproponowałam na wywiadówce odnowienie sali przedszkolnej (po 18 latach, bo ostatnie remonty były wykonane w 2004r. też wysiłkiem ówczesnych rodziców), co prawda nie było entuzjazmu, ale pomysł podjął przedstawiciel klasy zero pani Ewa Nowosadzka, która zaproponowała kiermasz ozdób wielkanocnych. Początki były trudne, ale ani ja, ani pani Ewa nie poddawałyśmy się, a wiadomo same niewiele mogłyśmy zrobić.

W końcu znalazłyśmy osoby, które swój czas i charytatywną pracę chciały poświęcić na rzecz naszej szkoły. Dołączyły do nas pani Joanna Piotrowska wraz z uczennicami z klasy VII: Dominiką i Olgą Ołdak (przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego). Postanowiłyśmy spotkać się w szkole po południu, na kilka godzin żeby wykonać dużo ciekawych stroików wielkanocnych. Wiele materiałów do tych prac dostarczyły nam pani Anna Jańczyk i pani Marta Witek. A kilkoro rodziców z z klasy zero wykonało przepiękne ozdoby w swoim domu i dostarczyło je na kiermasz  przed Wielkanocą. Były to: pani Justyna Dziedzic, pani Aneta Krauze i pani Karolina Siwak.

Wyżej wymienione uczennice sprzedawały w szkole przez 2 dni stroiki. Zebrały pokaźną kwotę 766 zł.

Dodatkowo pani Ewa sprzedała jeszcze kilka stroików wśród swoich znajomych, zarabiając dodatkowe 60 zł, a ja ze swoimi wnuczkami Marysią Sasin i Darią Jurkowską zrobiłyśmy kilka palemek i ozdób na niedzielny kiermasz w Sanktuarium w Loretto. Nie wszystkie ozdoby udało nam się sprzedać, więc postanowiłyśmy przekazać stroiki pensjonariuszom z Domu Pomocy Społecznej prowadzonych przez Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Loretańskiej. Oczywiście na te wszystkie działania mieliśmy pozwolenie siostry przełożonej. W Loretto zebrano 270 zł, czyli ostateczna kwota z działań przedświątecznych to 1096 zł.

Otrzymałam też wspaniałą wiadomość od przewodniczącej Rady Rodziców pani Moniki Siekaczyńskiej, że na zakup farby otrzymam dodatkowo 500 zł.

Ostatecznie zakupiono materiały remontowe za 1186 zł, czyli nie wydano całej kwoty. 410 zł pozostanie w budżecie Samorządu Uczniowskiego. Sprzęt i sporo materiałów przywiózł ze sobą pan Kamil Sasin, z których za darmo mogliśmy korzystać podczas pracy.

Gdyby nie dobroć i chęci wymienionych powyżej osób nie udałoby nam się odnowić pomieszczeń przedszkolnych. Dziękuję z całego serca wszystkim tym ludziom za zaangażowanie, poświęcony czas i fachową pomoc. I pamiętajcie, że dobro powraca.

Ponieważ odchodzę na wcześniejszą emeryturę pragnęłam w ten sposób pozostawić po sobie pamiątkę, podziękować za otrzymaną dobroć i serce prze te wszystkie 32 lata pracy w tej szkole, a także przeprosić za wszystko co było nie tak. Jeszcze raz dziękuję i żegnam uczniów, rodziców, pracowników szkoły.

Danuta Jurkowska