×

Uwaga

Folder doesn't exist or doesn't contain any images

Tegoroczny projekt edukacyjny miał wyjątkową postać. 20 marca 2015 roku uczniowie klasy drugiej gimnazjum  przygotowali przedstawienie, którego scenariusz został zaadaptowany dla potrzeb szkolnego przedsięwzięcia. Jego podstawą był II część „Dziadów” Adama Mickiewicza.

Opiekę nad projektem sprawowała pani Beata Radzio, scenografię i kostiumy pomogły przygotować panie: Marta Witek i Anna Jańczyk, o charakteryzację zadbała pani Małgorzata Bereda-Mielcarz, zaś życzliwą opieką otoczyła wszystkich wychowawczyni klasy drugiej – pani Joanna Piotrowska.

Na jeden dzień mała sala gimnastyczna stała się teatralnym wnętrzem – przemieniła się w cmentarną kaplicę, zaś gimnazjaliści z przejęciem wcielając się w swoje role, odtworzyli Mickiewiczowskie dzieło. Kilkumiesięczna praca nad przedstawieniem została zakończona pięknym i poruszającym spektaklem, który swą obecnością uświetnili zaproszeni goście – pan burmistrz Paweł Bednarczyk, radna - pani Urszula Pankowska, przewodniczący Rady Rodziców - pan Piotr Grochowski oraz dyrektor Zespołu Szkól w Stryjkach – pan Piotr Jurkowski.  Przedstawienie obejrzeli też uczniowie klasy pierwszej gimnazjum, którzy już w przyszłym roku będą zmagać się ze swoimi projektami edukacyjnymi.

Przedstawienie podobało się tak bardzo, że uczniowie wystawili je jeszcze raz, tym razem zapraszając na nie swoich rodziców. Dla całej szkolnej społeczności było to ogromne przeżycie i wielkie święto.

{gallery slider=boxplus.transition animation=3000}2014/30{/gallery}