×

Uwaga

Folder doesn't exist or doesn't contain any images

W czerwcu ruszyliśmy z działaniami bezpośrednimi w terenie: zbiórki na świeżym powietrzu, wypady w okolicę, opracowywanie prób i gry terenowej. W pracy uaktywnili się harcerze , szczególnie “Strażnicy Tajemnic”. Podczas gry terenowej podzieliliśmy się na dwa patrole, które podjęły się realizacji zadań z dziedziny wiedzy harcerskiej i historycznej (tajemnice Ulaska). Spotkanie stało się też okazją do zaproszenia kandydatów na harcerzy i wspólnego działania.

 

 

Największym wydarzeniem stało się złożenie Przyrzeczenia Harcerskiego przez troje harcerzy: Bartłomieja Czerwińskiego, Olgę Ołdak i Dianę Wojciechowską. Było to święto naszej drużyny. Z dumą od teraz i oni mogą nosić Krzyż Harcerski . Po uroczystości, gdy maszerowaliśmy po okolicy w mundurach i z biało-czerwoną flagą, ludzie z zaciekawieniem patrzyli na nas i pytali skąd jesteśmy.

Dyplomy za pięcioletnią działalność w naszej drużynie otrzymali: Amelia Wielądek i Oskar Kalinowski, tegoroczni absolwenci. To oni pierwsi zainteresowali się harcerstwem i przychodzili na zbiórki, zachęcając innych. Pracowali nad sobą, pomagali innym. Podziękowania za aktywną działalność otrzymał też Bartłomiej Czerwiński, tegoroczny absolwent.

 

 

W czasie wakacji uczciliśmy jak co roku swoją obecnością kolejną rocznicę Powstania Warszawskiego. Mimo wolnego czasu na apelu stawili się: Martyna Wojciechowska, Oliwia Sulich, Roksana Sulich, Oskar Kalinowski, Mieszko Kalinowski, Weronika Piotrowska. Podziękowania należą się też Rodzicom, którzy dowieźli młodzież, bez ich pomocy byłoby nam trudniej. Trzeba jednak przyznać, że mamy wspaniałych Rodziców, którzy zawsze nas wspierają.

 

 

31 sierpnia stawimy się na wieczornym apelu przy Pomniku Straceń na Konarach. Zwykle w ten sposób, oddając hołd ofiarom II wojny światowej, rozpoczynamy kolejny rok harcerskiej pracy, służby dla innych, pracy nad sobą, poznawania wartości.

Zapraszamy do wstępowania w szeregi harcerstwa. To wspaniała przygoda, zaprawa charakteru, nauka i doświadczenia, które przydają się w życiu!

Z harcerskim pozdrowieniem

Czuwaj!

hm Maria Oleksiak

drużynowa