×

Uwaga

Folder doesn't exist or doesn't contain any images

Dnia 19 lutego 2021r. odbyło się pasowanie uczniów kl. 1 na czytelników biblioteki szkolnej. Spotkanie zorganizowano w bibliotece w warunkach reżimu sanitarnego. Uczniowie zapoznani zostali z regulaminem biblioteki, a następnie wzięli udział w zajęciach czytelniczych: odpowiadali na zagadki dotyczące bohaterów baśniowych, poznali budowę książki i zalety czytania, dowiedzieli się, co zawiera okładka. Nasi pierwszoklasiści doskonale poradzili sobie z zadaniami dotyczącymi książek i biblioteki. Złożyli przyrzeczenie, że będą chętnie czytać i szanować książki. Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymali wyprawki czytelnicze przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii ,,Mała książka – wielki człowiek”, której strategicznym celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych. Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. 

Czytanie książek w obszarze edukacji: uczy poprawnego języka, wzbogaca zasób słownictwa, poprawia koncentrację, pomaga ćwiczyć pamięć, przynosi wiedzą ogólną, ułatwia naukę i pomaga odnieść sukces w szkole, rozbudza zainteresowania, rozwija wyobraźnię.

Czytanie książek w obszarze emocji: wspiera rozwój psychiczny dziecka, uczy odróżniania dobra od zła, kształtuje postawy moralne, uczy wrażliwości i empatii, uczy nazywania emocji, chroni dzieci przed uzależnieniem od komputera, telewizji i gier. 

G.B.