×

Uwaga

Folder doesn't exist or doesn't contain any images


     Dzień Pluszowego Misia jak co roku obchodzimy 25 listopada. Nie jest to przypadkowa data, gdyż tego dnia przypada rocznica powstania tej sympatycznej maskotki. W 2002r. miś obchodził swoje setne urodziny i odtąd święto to jest obchodzone co roku. Historia powstania tej zabawki jest jednak długa i ciekawa, a wszystko zaczyna się w Stanach Zjednoczonych. W 1902r. prezydent Teodor Roosvelt wybrał się na polowanie, podczas którego postrzelony został mały niedźwiadek. Prezydent nakazał uwolnić zwierzę, a cała historia opisana została w komiksie w prasie. Gazetę przeczytał producent zabawek, który zainspirowany tym wydarzeniem stworzył zabawkę dla dzieci w postaci pluszowego misia. Teddy Bear zyskał szybko dużą popularność i stał się przyjacielem dzieci, a z czasem także bohaterem książek i bajek. Dziś znany i lubiany jest na całym świecie – jest symbolem dobra, miłości, ciepła, opiekuńczości, często bywa powiernikiem dziecięcych smutków. 

     W środę 25 listopada, także uczniowie naszej szkoły upamiętnili święto Pluszowego Misia połączone z akcją propagującą czytelnictwo wśród najmłodszych. Dzieci zapoznały się z historią powstania maskotki, posłuchały opowiadań o misiach, obejrzały prezentację multimedialną, a także wykonały prace plastyczne, a najmłodsi również misiowe opaski. Dzieci z zerówki zaprezentowały także swoje ulubione misie, a dzień obfitował w wiele zabaw i historii związanych z pluszowymi maskotkami.

E.W.