15 dh im. J.Korczaka

Październik rozpoczął się biegiem patrolowym. Najpierw były teoretyczne przypomnienia na zbiórkach, potem wyznaczanie trasy, ukrywanie zadań, w dzień biegu najpierw nauka układania ogniska i... Start!

Patrząc na młodzież, jak realizuje zadania, jak wykonuje je w skupieniu, w zespole - serce rosło!
Wyruszyli na trasę ok.9 km, Stryjki - Rudniki. Po drodze sprawdzanie wiedzy, umiejętności, orientacji w terenie. Odszukiwanie znaków patrolowych, znajdowanie i wykonywanie zadań. Harcerska przygoda.

Po powrocie ziemniaczki z ogniska, wszak w tym okresie świętujemy Dzień Pieczonego Ziemniaka, kiełbaski z ogniska, pyszna herbata z cytryną, przygotowana przez jedną z mam.

Harcerskie śpiewy przy ognisku, włącznie z ułożoną w patrolu piosenką o biegu terenowym.
Wspaniale! wszystkie zadania wykonane super i w wyznaczonym czasie!
Piękna współpraca, zaangażowanie.

Serdecznie dziękuję wszystkim Rodzicom, że ich dzieci wzięły udział w tym wydarzeniu harcerskim. Z pewnością wyniosły wiele pozytywów, kształtując swój charakter.

Szczególne podziękowania składam Paniom: Annie Kocon - Michalik i Danucie Jurkowskiej za pomoc w trakcie wydarzenia. W szkoleniu na punkcie pomógł dh hm Zbigniew Wilczyński, wieloletni komendant Hufca ZHP w Tłuszczu.

Poniżej kilka zdjęć z harcerskiego jesiennego biegu terenowego.

Czuwaj!
hm Maria Oleksiak