×

Uwaga

Folder doesn't exist or doesn't contain any images

Kierujemy się tymi samymi wartościami: Bóg, Ojczyzna, dobro bliźniego. To wartości dla każdego człowieka ponadczasowe. W ich obronie walczyli i ginęli Żołnierze Niezłomni. Zapomniani przez długie lata, wyklęci…

   4.03 br. wszyscy uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczenia w przepięknej lekcji patriotyzmu. Bóg, Honor, Ojczyzna - wartości ponadczasowe. Pani Anna Jańczyk przygotowała prezentacje stosownie do wieku odbiorców, z udziałem harcerzy 15 dh im. Janusza Korczaka, działających w tej szkole. Dekoracje wykonała Pani Agata Kosiorowska.

   W wydarzeniu brała udział drużynowa hm. Maria Oleksiak. Oprócz rysu historycznego, który był główną osnową spotkania, harcerze wraz z dh Marią zachęcali dzieci i młodzież do rozwoju w ramach drużyny harcerskiej. Nosić mundur harcerski to zaszczyt. Tak jak głosić idee gen. R. Baden-Powell’a i Andrzeja Małkowskiego, założycieli skautingu i harcerstwa. Nic piękniej nie rozwija patriotycznej wrażliwości i nie podkreśla najwyższych ideałów.
    Ojczyzna, Nauka, Cnota - kiedyś, teraz, zawsze…
    Wielu Żołnierzy Wyklętych wywodziło się z harcerstwa.

Dzieci i młodzież z zainteresowaniem wysłuchali prezentacji. Wspólnie śpiewaliśmy harcerskie piosenki, a braterski krąg połączył nasze dłonie i serca.

Maria Oleksiak
Anna Jańczyk