×

Uwaga

Folder doesn't exist or doesn't contain any images

    Po raz kolejny społeczeństwo tłuszczańskie uczciło pamięć Żołnierzy Niezłomnych. Harcerze z naszej drużyny także uczestniczyli we mszy św. z tej okazji. Ksiądz dziekan Dariusz Skwarski przedstawił w pięknych, wzruszających słowach historię, o której nas, starszych, nie uczono. Dziś możemy wiedzieć i wspominać. Oni - Żołnierze Wyklęci dali dowód swej miłości do Ojczyzny, a stawką było ich życie.

   Następnie przeszliśmy zwartą grupą na miejsce pamięci w Tłuszczu. Tu oddaliśmy cześć żołnierzom zbrojnego podziemia. W tym miejscu jesienią 1944 roku NKWD urządziło obóz, przetrzymując około 200 członków Polskiego Państwa Podziemnego.

   Odśpiewano hymn państwowy. Złożono kwiaty.
   Żołnierze Wyklęci, cześć Waszej pamięci!

Hm. Maria Oleksiak

Fotorelacja: