×

Uwaga

Folder doesn't exist or doesn't contain any images

    W dniach 30-31.01.20r. w Szkole Podstawowej w Stryjkach, tradycyjnie od wielu lat, rywalizowali najlepsi tenisiści stołowi z rejonu obejmującego gminy: Tłuszcz, Strachówka, Jadów. W czwartek rywalizowali uczniowie klas 7-8,  a w piątek uczniowie klas 6 i młodsi. W pierwszym dniu do rywalizacji zgłosiło się 8 drużyn chłopców i 8 drużyn dziewcząt z sześciu szkół z naszej gminy (Jasienica, Tłuszcz, Kozły, Mokra Wieś, Stryjki). Najlepsze drużyny wyłoniono po 5 godzinach zaciętej rywalizacji rozgrywanej na 8 stołach. Jak zwykle bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie z naszej szkoły. Po raz kolejny formą błysnęły nasze dziewczęta, które zdobyły II i IV miejsce. Niespodziankę sprawili nasi chłopcy. Bracia Miązkiewicze, po bardzo dobrej grze, zajęli II miejsce. Awans do finału powiatowego uzyskały drużyny z pierwszych trzech miejsc. Brawa należą się  p. Piotrowi Jurkowskiemu za bardzo dobre przygotowanie zawodników.

WYNIKI:

Dziewczęta:
1.SP Jasienica I
2.SP Stryjki II  (Przyborowska Magdalena, Wielgo Natalia)
3.SP Jasienica II
4.SP Stryjki I (Siedziewska Kinga, Stępień Lena)                          

Chłopcy:
1.SP Jasienica II
2.SP Stryjki (Miązkiewicz Kacper, Miązkiewicz Szymon)
3.SP Jasienica I
5.SP Stryjki II (Wójcik Bartosz, Kamiński Kuba, Ołdak Jakub)

    Dzień później do rywalizacji przystąpili młodsi zawodnicy. W zawodach wzięło udział 
6 szkół naszej gminy (Jasienica, Mokra Wieś, Tłuszcz, Miąse, Kozły, Stryjki) oraz drużyny z Jadowa. Łącznie w rywalizacji  wzięło udział 7 drużyn dziewcząt oraz 14 drużyn chłopców. Rewelacyjnie spisali się nasi reprezentanci. Dwie nasze drużyny dziewcząt zajęły miejsca na dwóch najwyższych stopniach podium. Chłopcy nie chcieli być gorsi i też wywalczyli medale. Do finału powiatowego awans uzyskały aż 3 nasze drużyny. Brawa należą się trenerce zawodników p. Danucie Jurkowskiej.

WYNIKI:

Dziewczęta:
1.SP Stryjki II (Jurkowska Maja, Wojciechowska Martyna, rez. Sulich Oliwia)    
2.SP Stryjki I (Kamińska Aleksandra, Komorowska Aleksandra, rez. Sulich Roksana)
3.SP Jasienica I

Chłopcy:
1.SP Mokra Wieś I
2.SP Mokra Wieś II
3.SP Stryjki I (Szczęsny Kacper, Rosa Maksymilian, rez. Buraczyński  Maciej)
4.SP Stryjki II (Sasin Damian, Kur Stanisław)

    Zawody odbyły się w bardzo sportowej i miłej atmosferze, co podkreślali wszyscy opiekunowie drużyn. Dzięki sprawnej organizacji (Danuta Jurkowska, Piotr Jurkowski) i postawie zawodników  wszyscy z zadowoleniem opuszczali teren Stryjek.

opracował – Piotr Jurkowski