„YOU CAN SING 2020”
GMINNY KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

Zapraszam do udziału w Gminnym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej YOU CAN SING 2020, który odbędzie się w Zespole Szkół w Jasienicy -  6 lutego 2020 r. o godz. 10.00.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych z terenu gminy Tłuszcz.

•    Konkurs  zostanie  przeprowadzony  w  jednej kategorii:  soliści i zespoły (do 3 osób)
•    Członkowie zespołów nie mogą występować powtórnie w charakterze solisty.
•    Szkoła może zgłosić do konkursu dwa występy.
•    Wykonawcy  przygotowują  i  prezentują  dowolną  piosenkę  w  języku angielskim lub niemieckim.
•    Podkładem  muzycznym  podczas  przesłuchań  konkursowych  może  być akompaniament  własny, nagranie instrumentalne na USB (bez słów).
•    Piosenki, które będą wykonywane przez uczestników konkursu mogą być ich własną twórczością.
•    Repertuar i ruch sceniczny zależą od inwencji twórczej uczestnika
•    Piosenki powinny być dostosowane do wieku wykonawców
•    Jury  będzie  oceniać  według następujących kryteriów:

językowe:
•    słownictwo: poziom językowy,
•    wymowa
•    dobór repertuaru

muzyczne:
•    interpretacja utworu
•    indywidualność artystyczna
•    ogólny wyraz estetyczno – artystyczny
•    Przy końcowej ocenie decydujące są kryteria językowe.
Zgłoszenia do 9 stycznia 2020r.

Agata Więch

Na fotografii uczestniczki zeszłorocznej edycji konkursu Aleksandra Muszelik i Weronika Piotrowska