W roku szkolnym 2018/2019 nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu ,,Trzymaj Formę”. Wszystkie klasy wraz z wychowawcami uczestniczyły w tym przedsięwzięciu. Zasady zdrowego żywienia, aktywny tryb życia, higiena osobista, przeciwdziałanie uzależnieniom, bezpieczeństwo w szkole, bezpieczeństwo w sieci, dominowały przez cały rok na  lekcjach  z  wychowawcami, biologii, w-f, przyrody, techniki.

Tematyka ta stale pojawiała się na gazetkach szkolnych oraz klasowych.  Bardzo podobały się uczniom wspólne drugie śniadania, a szczególnie te, które sami przygotowali (kanapki, sałatki, surówki).

W ramach projektu uczniowie z klas 7 i 8 (dziesięć osób ) uczestniczyli w Konkursie  wiedzy ,,Trzymaj formę”. Braliśmy również udział w II Powiatowym Konkursie Plastycznym    w ramach Programu Edukacyjnego ,,Trzymaj Formę’’. Szczególnie w realizację programu zaangażowały  się klasy 4 i 7 oraz pani Danuta Jurkowska.

Przebieg projektu ,,Trzymaj formę”

W ramach projektu ,,Trzymaj formę” we wtorek, 22 maja 2019r., na piątej godzinie lekcyjnej ośmiu uczniów z klasy 7 poprowadziło zajęcia wychowania fizycznego dla klasy 4.
Aby dobrze przygotować się do tych zajęć, uczniowie od grudnia w każdą środę zostawali po lekcjach i opracowywali na komputerze kartki z ćwiczeniami na poszczególnych stacjach, rozgrzewkę i zabawy.

Stację I – pokazywał i nadzorował Bartosz Wójcik,
Stację II – Julia Wierzba,
Stację III – Natalia Kubuj,
Stację IV – Kacper Miązkiewicz,
Stację V – Sandra Michalik,
Stację VI – Natalia Wojciechowska,
Stację VII – Kinga Siedziewska,
Lena Stępień dodatkowo poprowadziła rozgrzewkę,
Stację VIII – Magdalena Przyborowska oraz przygotowała zabawy ,,Berek-palce” i ,,Pociąg”.

Nad całością czuwała i pomagała w sprawach merytorycznych nauczycielka w-f - Danuta Jurkowska.

Szkolny koordynator programu – Mirosława Kur.