×

Uwaga

Folder doesn't exist or doesn't contain any images

W czwartek, 13 czerwca, na placu szkolnym, po raz ostatni w tym roku szkolnym, spotkaliśmy się na harcerskiej zbiórce.

Wiele w tym roku się działo, ale najważniejsze, że wszyscy są przygotowani do złożenia Przyrzeczenia Harcerskiego. Prawa harcerskiego szukamy na co dzień, w każdej dziedzinie życia i stwierdziliśmy, że jest tak niezbędne w każdej dziedzinie życia, jak Dekalog.

Jestem z was dumna, druhny i druhowie!

Czas upłynął nam przy ognisku, piosenkach, zabawach  i współzawodnictwie, w miłej, bratniej atmosferze.  Kiełbaski upieczone na własnoręcznie wystruganych kijkach i ... niezdrowe słodkie łakocie.

Trzy druhny: Ola, Weronika i Klaudia opuszczają naszą szkołę, ale pozostaną (mamy nadzieję!) w naszej drużynie, przynależąc jednocześnie do drużyny wędrowniczej w Załubicach. A tymczasem wyjeżdżają na międzynarodowy obóz harcerski Polska, Słowacja, Czechy, Węgry. BURMISTRZ Tłuszcza przeznaczył w tym roku na letni wypoczynek dla harcerzy i zuchów TS HORN, 10000zł. Z tej dotacji w formie dofinansowania 300 zł, skorzystały 4 nasze druhny: Weronika, Ola, Klaudia i Sandra. Jest to podziękowanie dla nas za uczestnictwo w uroczystościach gminnych.

W wakacje chętnie weźmiemy udział w uroczystościach:

  • 1 Sierpnia,
  • “Cud nad Wisłą”, następnie na Konarach, dla upamiętnienia bohaterów wojny,
  • Rajd “Start” jest przewidziany na 13,14,15 września.

A tymczasem życzymy bezpiecznego, wspaniałego, harcerskiego lata, wielu przygód, fascynacji i radości!

Czuwaj!
dh drużynowa hm Maria Oleksiak