W poniedziałek 17 czerwca 2019r. klasa 4 z wychowawczynią Danutą Jurkowską oraz rodzicami: Ewą Dzięcioł, Emilią Kalinowską, Edytą Beredą-Ołdak, Agnieszką Stryjek wybrała się na rajd rowerowy na lody do Jadowa. Początkowo obawialiśmy się pogody, gdyż wcześniejsze upały dały się nam we znaki, ale na szczęście tego dnia było trochę chłodniej dlatego bez obaw zabraliśmy ze sobą sprawne rowery i dobre humory. Zanim dojechaliśmy do Jadowa zatrzymywaliśmy się w kilku miejscach na odpoczynek. Przygody też nas nie ominęły dlatego będzie co wspominać. Na trzecim postoju mogliśmy się przyjrzeć jak zabierane są worki z plastikiem przez pojazd do zbierania i zgniatania śmieci. A tuż przed celem naszej podróży uszło powietrze z tylnego koła roweru pani Emilce. Na szczęście w Jadowie był stojak z narzędziami i pompką do roweru. Pani Emilka kupiła w pobliskim sklepie dętkę, a sympatyczny pan Piotr pomógł ją zmienić. Dużą wiedzą na temat zmiany koła w rowerze wykazał się uczeń Bartek Ołdak :-) Wiedza i życzliwość ludzka w tym przypadku okazały się bezcenne. Wróciliśmy do szkoły o godzinie 12.20. Te przygody nie zniechęciły nas, a nawet zachęciły do kolejnych rajdów. Następny planujemy we wrześniu do stadniny koni w Józefowie.

Dziękuję bardzo rodzicom i panu Piotrowi za okazaną pomoc w rajdzie rowerowym.

opr. Danuta Jurkowska