Występy koła tanecznego na 14.FORUM Bliżej przedszkola w Wieliczce

Dnia 6 kwietnia 2019r. dzieci z koła tanecznego przy Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Stryjkach gminy Tłuszcz miały możliwość dzięki zaproszeniu pani Marii Zofii Tomaszewskiej wystąpić na scenie w Wieliczce przed przedszkolankami z całej Polski (450 osób).

Całe przedsięwzięcie nie należało do łatwych, gdyż do przygotowań mieliśmy niecałe 2 miesiące, a kontakt z panią Marią był tylko przez Internet. W styczniu otrzymałam muzykę do kilku utworów zespołu Mazowsze. Musiałam wybrać spośród nich 4 utwory i ułożyć do nich choreografię. Na szczęście piosenki były krótkie  2. minutowe, a pomysły układów tanecznych przychodziły mi z łatwością.

Na styczniowym zebraniu z rodzicami przedstawiłam propozycję pani Marii Zofii Tomaszewskiej występu dzieci na 14.FORUM Bliżej przedszkola w Wieliczce. Rodzice jak również dzieci radośnie przyjęli możliwość tego wyjazdu.
Rozpoczęły się żmudne ćwiczenia i przygotowania do wycieczki, szukania sponsorów. Dzięki pomocy wielu życzliwych osób doszło do skutku to przedsięwzięcie. Podziękowania kieruję do:

• Pana burmistrza gminy Tłuszcz Pawła Bednarczyka za objęcie naszego wyjazdu patronatem i dofinansowanie do wycieczki - 1.500zł,
  • Pana radnego Tomasza Siekaczyńskiego za kwotę 500zł,
  • Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Stryjkach za wsparcie wyjazdu kwotą 500zł oraz sfinansowanie elementów dekoracyjnych potrzebnych do występu (123zł),
  • Rodziców dzieci, a w szczególności pani Agnieszki Stryjek za użyczenie kamery, żelazka i dużej walizki do przewiezienia strojów ludowych dzieci,
  • Pana Karola Banasiaka – kierownika tej wycieczki.

Grupa taneczna w składzie: klasa 2 - Wiktoria Rojecka, Zosia Wojtyra, Justynka Wojciechowska, klasa 4 – Julek Dzięcioł, Szymon Jurek, Mieszko Kalinowski, Bartek Ołdak, Dominika Ołdak, Olga Ołdak, Adrian Sasin, Aleksander Siekaczyński, Robert Walęcki, Diana Wojciechowska i Maja Wronka wystąpiły o godzinie 9.00 na scenie 14.FORUM Bliżej przedszkola w Wieliczce z utworami: "Gaiczek zielony", "Jadą goście", "Furman" i "Dwa serduszka" zespołu Mazowsze.

opiekunka koła tanecznego Danuta Jurkowska