W dniach 4-6 kwietnia 2019r. dzieci z klasy drugiej, trzeciej i czwartej (17. uczniów i 5. Opiekunów) Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Stryjkach uczestniczyły w trzydniowej wycieczce do Krakowa.

W pierwszym dniu jadąc na nocleg do Woli Kalinowskiej odwiedziliśmy po drodze Sandomierz – piękne, stare miasto założone 650 lat temu przez polskiego króla Kazimierza Wielkiego. Zobaczyliśmy tam Stary Rynek, Muzeum Ojca Mateusza oraz lessowe wąwozy.

W drugim dniu pojechaliśmy do Doliny Prądnika, gdzie w Ojcowskim Parku Narodowym podziwialiśmy przyrodę, inną niż u nas oraz zabytki: Zamek na Pieskowej Skale, Maczugę Herkulesa, Źródełko Miłości, Bramę Krakowską oraz Jaskinię Nietoperzy.

Trzeci dzień obfitował w wielkie emocje – nasz występ na 14.FORUM. Bliżej przedszkola (więcej informacji znajdziecie w oddzielnym artykule na stronie szkoły) oraz spacer po dawnej stolicy Polski – Krakowie.

Na koniec pragnę podziękować wszystkim rodzicom za pomoc w przygotowaniach do wyjazdu, a w szczególności naszym opiekunom wycieczki: pani Agnieszce Stryjek, pani Edycie Beredzie-Ołdak, pani Emilii Kalinowskiej oraz panu Dariuszowi Jurkowi za troskliwą opiekę, zaradność, pomoc w przygotowaniach dzieci do występu oraz dobry humor.

Podziękowania składam również na ręce pana Karola Banasiaka – kierownika wycieczki za sprawną organizację, przejazd i pieczę nad nami.

Szczególne podziękowania należą się:

• panu burmistrzowi gminy Tłuszcz Pawłowi Bednarczykowi za objęcie naszego wyjazdu patronatem i dofinansowanie do wycieczki - 1.500zł,
  • panu radnemu Tomaszowi Siekaczyńskiemu za kwotę 500zł,
  • Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej w Stryjkach za wsparcie do wyjazdu kwotą 500zł oraz sfinansowanie elementów dekoracyjnych potrzebnych do występu (123zł).

opiekun koła tanecznego Danuta Jurkowska

KRAKÓW