×

Uwaga

Folder doesn't exist or doesn't contain any images

1 Marzec to Narodowe Święto Żołnierzy Wyklętych, upamiętnia żołnierzy antykomunistycznego podziemia w Polsce. Spotkaliśmy się tego dnia w Tłuszczu przed tablicą poświęconą tym bohaterom. Hołd w imieniu całej społeczności oddali Harcerze Towarzystwa Skautowego HORN. Byliśmy i my, harcerze z 15 dh im.Janusza Korczaka.

Tego dnia Weronika, Ola, Sandra pojechały na trzydniowy harcerski biwak do Izabelina. Myślą przewodnią był Dzień Myśli Braterskiej.Program był bardzo urozmaicony, obejmował Festiwal Pieśni Patriotycznej, nasz patrol TS HORN  zdobył tu wyróżnienie, za to w grze terenowej uzyskaliśmy drugie miejsce. Uczyliśmy się technik harcerskich, musztry, dobrze się bawiliśmy.

23 marca uczestniczyliśmy w Tłuszczu w XXXVIII Harcerskim Złazie Marzanna. Złaz odbywał się pod hasłem “W hołdzie dla Niepodległej”. Zameldowała się całą drużyna. Uczyliśmy się porozumiewać za pomocą alfabetu Morse'a, braliśmy udział w miejskiej grze terenowej, odnajdując Miejsca Pamięci Narodowej.

W Muzeum Ziemi Tłuszczańskiej zaś mieliśmy możliwość zapoznać się z historią złazów “Marzanna”, obejrzeć historyczne zdjęcia i wpisać się do księgi pamiątkowej. Z okolicznościowymi wystawami muzeum zapoznał nas dh hm Tadeusz Sasin. Oczywiście cały czas towarzyszyła nam Marzanna, na koniec symbolicznie spaliliśmy tylko jedną kukłę, gdyż dbamy o środowisko. Nie obyło się bez pysznych kiełbas z ogniska i słodkiego poczęstunku.

Gościem honorowym tych wydarzeń był burmistrz Tłuszcza, Pan Paweł Bednarczyk oraz Ochotnicza Straż Pożarna i Policja. Najmłodsi harcerze mieli możliwość obejrzenia od środka wozu strażackiego.

Były pląsy, piosenki - zmęczeni wróciliśmy do domów, ale z poczuciem dobrze wykonanych zadań i podbudowani serdeczną, bratnią atmosferą, Do następnego razu!

Czuwaj!
dh hm Maria Oleksiak

1 MARCA

DEMOBILKI

MARZANNA 2019