×

Uwaga

Folder doesn't exist or doesn't contain any images

21 marca, w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, w naszej szkole było świątecznie, kolorowo i wesoło. Każdy, kto chciał  podkreślić wyjątkowy charakter tego dnia,  przyszedł do szkoły ubrany na zielono.

Dzieci z klas młodszych nie mogły już się doczekać, kiedy przyjdzie wiosna, dlatego od kilku dni podczas spacerów szukały jej oznak w przyrodzie. A Wiosna przyszła pieszo, sama nas znalazła i ze swoim pomocnikiem skowronkiem odwiedziła wszystkie klasy. Zaczęła od  najmłodszych. Dzieci z wielką radością witały nową porę roku piosenkami i wierszykami. Wiosna również miała dla nich niespodziankę – zagadki. Kto dobrze je odgadł, otrzymał słodki upominek.  

Po długiej i mroźnej zimie, Pani Wiosna przyszła w sukni, zielonej pelerynie  i kapeluszu pełnym kwiatów, zielonych drzew za oknem oraz śpiewających ptaków  i zagościła na dobre w naszej szkole. Stało się to za sprawą żabek, motyli i biedronek, w które zamieniły się dzieci z klas  0 – 4.  

Kolejną atrakcją oczekiwaną przez najmłodszych było wyjście na spacer, podczas którego nastąpiło ostateczne pożegnanie zimy i powitanie wiosny. Dzieci z klas 0, 2 i 4 radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie, na czele którego widniała marzanna. Kiedy wszyscy dotarli nad wodę, została ona pożegnana według tradycji. Jesteśmy pewni, że po takich staraniach naszych uczniów i nauczycieli, wiosna zawita do nas na dobre.

Szczególne podziękowania należą  się  Radzie Rodziców, która sfinansowała zakup słodkości dla dzieci.

A.J