×

Uwaga

Folder doesn't exist or doesn't contain any images

Żołnierze Wyklęci - Niezłomni Żołnierze
Dla których Ojczyzna, to słowo najświętsze
Tak twardzi, jak skała - Żołnierze Wyklęci
Cześć ich pamięci!

Uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły włączyli się w ogólnopolskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, uczestnicząc w szkolnym apelu okolicznościowym.

Podczas apelu uczennice klasy VIII – Aleksandra, Maja, Weronika i Wiktoria przedstawiły zebranym sylwetki wybranych żołnierzy, którzy nie zgodzili się na narzucony przez Związek Sowiecki komunistyczny rząd i nie poddali się jego reżimowi, a za swój bunt ponieśli najwyższą ofiarę. Oprócz męczeństwa i śmierci, na dziesiątki lat zyskali miano "Żołnierzy Wyklętych".

Patriotyczny apel uświetnił pokaz slajdów z ich zdjęciami oraz prezentacje multimedialne, przedstawiające okoliczności, w których przyszło żyć tym bohaterskim żołnierzom w powojennej konspiracji.  Podczas drugiej części apelu przeznaczonej dla klas młodszych, uczniowie klasy 5 zaśpiewali "Balladę o rotmistrzu Pileckim", przybliżając w ten sposób jego postać.

Z sylwetkami wybranych żołnierzy można się było zapoznać, czytając i oglądając wystawę szkolną złożoną z plakatów i prac uczniów klas 1-3. Dzięki zdjęciom i opisom nieznani dotąd bohaterowie stają się nam bardziej bliscy.

A.J.