×

Uwaga

Folder doesn't exist or doesn't contain any images

JUŻ NA ZIEMIĘ PAN Z NIEBA ZSZEDŁ I W STAJENCE SIĘ NARODZIŁ...

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest przedstawienie o Bożym Narodzeniu, zwane Jasełkami.

Dnia 20 grudnia w klimat Świąt Bożego Narodzenia wprowadziły społeczność szkolną Jasełka wystawione przez uczniów klasy V, VII i VIII przygotowywane pod kierunkiem p. A. Jańczyk.

W specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w scenografii nawiązującej do Betlejem przedstawili sceny narodzin Jezusa Chrystusa. Był mały Pan Jezus, święty Józef, Maryja, Trzej Królowie, aniołowie, pasterze, gospodarze, śmierć, diabeł i Herod. W fabułę wplecione zostały kolędy i pastorałki, które podkreśliły tajemniczość cudu betlejemskiej nocy, pięknie wyśpiewane przez Aniołów z klasy V i chór anielski z klasy II. Szanowna publiczność nagrodziła występujących gromkimi brawami.

Następnie, głos zabrał Pan Dyrektor, który podziękował za piękny występ i złożył wszystkim życzenia z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.

A.J.