×

Uwaga

Folder doesn't exist or doesn't contain any images

Symbol jedności, miłości, pokoju, ciepła, nadziei, pojednania. Szczególne znaczenie nabiera w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. W niedzielę 16 grudnia nasze harcerki podążyły do Archikatedry św. Jana Chrzciciela w Warszawie, by uczestniczyć w przepięknej uroczystości przekazania przez zakopiańskich harcerzy na ręce kardynała Kazimierza Nycza, Betlejemskiego Światła Pokoju. Przywieźliśmy Je do Tłuszcza, by rozdać urzędom, szkołom, instytucjom. Przekazaliśmy Panu Dyrektorowi naszej szkoły, a  Weronika i Amelka brały udział w kościelnych uroczystościach w Tłuszczu, w obydwu parafiach. Wierni mogli zabierać Światło do domów.

18 grudnia, w ramach kampanii ”Bohater”, odbył się konkurs , sprawdzający wiedzę o patronie naszej drużyny, Januszu Korczaku.
I miejsce - Roksana Sulich,
II miejsce - Amelka Wielądek,
III miejsce - Weronika Piotrowska.
Zwycięzcom gratulujemy!

23 grudnia spotkaliśmy się na Wigilii harcerskiej w siedzibie HORN w Wołominie. Drużyna wędrownicza przedstawiła Jasełka. Kursanci otrzymali patenty zastępowych. Z naszej drużyny wszystkie uczestniczące w wieloetapowym kursie harcerki, otrzymały patenty. Są to: Weronika Piotrowska, Amelka Wielądek, Sandra Michalik i Klaudia Balcerak.

Gratulujemy!

W nasze szeregi wstąpiła w grudniu Martynka z V klasy. B-R-A-W-O!!!
Zapraszamy innych, przyglądających się,do aktywności na tym polu.
Oczywiście - wymagamy zachowywania harcerskiej postawy.
Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć.

Czuwaj!
hm Maria Oleksiak