W roku 100–lecia odzyskania przez Polskę niepodległości nasi uczniowie przystąpili do licznych konkursów zorganizowanych w naszej szkole. Były to konkursy:
- recytatorski
- pieśni patriotycznej
- wiedzy o Polsce
-  plastyczny

Łącznie we wszystkich konkursach wzięło udział 150 uczniów. Nad prawidłowym przebiegiem konkursów i wyłonieniem laureatów czuwały specjalnie powołane do tego komisje.

Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursach otrzymali pamiątkowe dyplomy a zwycięzcy nagrody rzeczowe (książki, płyty, flagi, kubki, przybory plastyczne, słodycze).

Dziękujemy uczniom za tak liczne zainteresowanie i udział w konkursach.

Słowa podziękowania kierujemy również  do naszych sponsorów radnej - Pani Urszuli Pankowskiej i byłego radnego  Pana Adama Wojtyry za finansowe wsparcie i ufundowanie pięknych nagród.

Finaliści zaprezentowali swoje utwory podczas uroczystej akademii z okazji 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, a wyróżnione prace plastyczne stanowiły element dekoracji podczas uroczystości.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz zachęcamy do udziału w kolejnych przedsięwzięciach.

A. J.
M.B.M.