×

Uwaga

Folder doesn't exist or doesn't contain any images

W dniu 19 września (dziewczęta) i 20 września (chłopcy)  na „Orliku” w Tłuszczu  rozegrane zostały mistrzostwa gminy w piłce nożnej uczniów klas 7-8 szkoły podstawowej i klasy 3 gimnazjum. Do rywalizacji przystąpiło 7 drużyn dziewcząt  i  7 drużyn  chłopców reprezentujących szkoły z naszej gminy.  W  wyniku  losowania nasze dziewczęta trafiły do bardzo mocnej grupy z Postoliskami  i Tłuszczem (Królowa Jadwiga). Drugą grupę tworzyły zespoły z Miąsego, Jasienicy, Mokrej Wsi i drużyna z Tłuszcza (Jana Pawła). Nasze  dziewczęta rozpoczęły zawody z przytupem, pokonując Postoliska 6:0. W następnym meczu czekał na nas odwieczny rywal, zespół z Tłuszcza. Po bardzo zaciętym  meczu, w którym nasze zawodniczki miały przewagę i kilka stuprocentowych  sytuacji do zdobycia gola, niestety musiały uznać wyższość przeciwniczek, które po dość szczęśliwej akcji zdobyły jedynego gola w tym meczu. Porażka 0:1 spowodowała, że naszym pozostała tylko walka o 3 miejsce w turnieju. Na drodze do brązowego medalu stanęła drużyna z Mokrej Wsi. Mecz toczył się do jednej bramki i nasze pokonały rywalki aż 7:0.

Oto pełny skład naszych medalistek: Kamińska Klaudia,  Wielgo  Kamila, Siedziewska  Weronika, Siekaczyńska Weronika, Folman Izabela, Piotrowska  Weronika,  Balcerak Klaudia, Przyborowska Magdalena, Stępień Lena, Wojciechowska Natalia.

Dzień później do rywalizacji przystąpili  chłopcy. Nasza drużyna trafiła do grupy 4 - zespołowej z Jasienicą, Miąsem i Tłuszczem (Jana Pawła) . Pierwszy mecz z Tłuszczem okazał się „spacerkiem”. Wynik 6:1 mówi sam za siebie. W następnym meczu czekała na nas drużyna z Jasienicy. Mimo wielu sytuacji z obu stron mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

O tym kto wygra grupę decydowała ostatnia runda gier. Nasi rozgromili Miąse 9:0 i zdecydowanie, różnicą bramek, awansowali do finału. Decydujący pojedynek zaczął się dla nas pechowo. Chwila nieuwagi i Tłuszcz prowadził 2;0. Ale nasi chłopcy wzięli się ostro do pracy. Bramka na 2:1 i kilka wspaniałych sytuacji (poprzeczka, sam na sam z bramkarzem). Niestety zabrakło szczęścia i czasu. Drugie miejsce to bardzo dobry wynik, ale nasi nie byli do końca usatysfakcjonowani. Było tak blisko.

Oto skład „sreberek”: Jurkowski  Rafał, Dzięcioł Paweł, Myśliborski Jakub, Białek Jakub, Miąsko Krystian, Kubuj Dawid, Więch Miłosz, Miłek Patryk.

Opiekunem obu drużyn był PIOTR  JURKOWSKI