×

Uwaga

Folder doesn't exist or doesn't contain any images

Rok szkolny 2017/18 zakończył się, ale nie wszyscy uczniowie porzucili rozpoczęte w nim aktywności. Dwie harcerki: Sandra i Weronika, pojechały na obóz harcerski, organizowany przez Towarzystwo Skautowe HORN, do Kokotka koło Lublińca. Miały możliwość skorzystania z dofinansowania do wypoczynku przez Burmistrz Tłuszcza.

Wróciły wypoczęte i przeszkolone, chętne do kontynuowania harcerskiej przygody.

W wakacje, przedstawicielki naszej drużyny, im. Janusza Korczaka w Stryjkach, brały udział w uroczystościach patriotycznych.

1 sierpnia, przy pomniku piechoty AK obwodu Radzymin “Rajski Ptak”, uczczono 74 rocznicę Powstania Warszawskiego. W oprawie uroczystości brali udział harcerze HORN, nie zabrakło przedstawicielki naszej drużyny, Weroniki.

12 sierpnia w Tłuszczu, przy pomniku Obrońców Ojczyzny 1920, w 98 rocznicę Bitwy Warszawskiej “Cudu nad Wisłą”, odbyły się uroczystości ją upamiętniające. Harcerze także oddali hołd poległym żołnierzom. Sandra i Weronika pełniły wartę przy Pomniku.

4 września byliśmy na Konarach, oddając cześć Obrońcom Ojczyzny w 79 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Wartę honorową przy Pomniku zamordowanych Tłuszczan pełnili harcerze HORN, w tym Majka i Sandra. Obecni byli instruktorzy harcerscy.
CHWAŁA OBROŃCOM OJCZYZNY!
Uroczystości te wpisują się w obchody 100-lecia Niepodległości.

Poprzez metodę harcerską uczymy się życia…
Startujemy jako drużyna, formujemy się, zakupujemy umundurowanie.
Bierzemy udział w różnych wydarzeniach harcerskich. Weronika będzie pod koniec września uczestniczyć w Rajdzie Harcerskim “Start”, organizowanym przez ZHP Wyszków. Dołączy do patrolu HORN.
A już wkrótce odbędzie się dwudniowe szkolenie zastępowych i przybocznych, w formie spływu kajakowego na rzece Wkrze. W tym wydarzeniu też zaznaczą swój udział przedstawiciele naszej drużyny.
Jako pedagog, instruktor harcerski, zachęcam młodzież do wstępowania w nasze szeregi.

Czuwaj!
hm Maria Oleksiak