×

Uwaga

Folder doesn't exist or doesn't contain any images

22 czerwca 2018r. w dużej sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Stryjkach odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018.

O godzinie 900 wikary parafii Postoliska Andrzej Rudko odprawił Mszę Świętą. Pani Anna Jańczyk na ten dzień przygotowała scholę, czytania i modlitwę powszechną.

Po krótkiej przerwie nastąpiło przekazanie sztandaru klasie 7 i II gimnazjum.

Następnie głos zabrał pan dyrektor Piotr Jurkowski, który przywitał wszystkich przybyłych i poprosił do siebie panią Mariolę Białek. Pani Mariola z przyczyn rodzinnych niestety musi nas opuścić. Pan dyrektor podziękował jej za dotychczasową dwuletnią pracę i życzył dalszych sukcesów zawodowych w innej placówce.

Natomiast burmistrz Tłuszcza Paweł Bednarczyk poprosił do siebie najlepszego absolwenta szkoły Dawida Maciołka i wręczył jemu nagrodę rzeczową.

Po tej nagrodzie przyszła kolej na najlepszych uczniów z poszczególnych klas. Do wręczania nagród książkowych pan dyrektor poprosił radnego pana Adama Wojtyrę i wychowawców.

W klasie IV wyszło 10 osób na czele z wychowawczynią panią Agatą Więch: Oliwia i Roksana Sulich, Paulina Miązkiewicz, Kacper Kur, Jakub Królik, Aleksandra Komorowska, Maksymilian Rosa, Patrycja Przyborowska, Maja Jurkowska, Martyna Wojciechowska.

W klasie V pani Joanna Piotrowska zaprosiła Amelię Wielądek.

W klasie VI pani Mirosława Kur wyczytała: Julię Wierzbę, Kacpra Miązkiewicza, Magdalenę Przyborowską, Natalię kubuj, Lenę Stępień i Natalię Wojciechowską.

Pan Rafał Żywczyński wręczał nagrodę trzem osobom w klasie VII: Wiktorii Ewiak, Weronice Piotrowskiej i Mai Dzięcioł.

Pani Marta Witek poprosiła do siebie Weronikę Siedziewską i Kamilę Wielgo z klasy II gimnazjum.

W klasie III gimnazjum wyszło trzech chłopców Adrian Kur, Mateusz Sulich i Dawid Maciołek, nagrody książkowe i listy gratulacyjne rodzicom wręczyła Danuta Jurkowska z pomocą pana dyrektora i radnego naszej gminy.

Pan dyrektor docenił również sportowców, którzy kończą naszą szkołę: Jakuba Wójcika, Maciej Jędrysiaka, Kamila Fiszera, Piotra Burasiewicza i Bartosza Wielądka, wręczając im dyplomy.

Opiekun pocztu sztandarowego pani Joanna Piotrowska podziękowała uczniom, którzy godnie reprezentowali nasza szkołę podczas różnorodnych uroczystości: Dawidowi Maciołkowi, Agacie Cichockiej, Łukaszowi Królowi i Aleksandrze Sabali. Podziękowania składamy panu radnemu Adamowi Wojtyrze za ufundowanie  i wręczenie tym uczniom cennych nagród rzeczowych.

Następnie głos zabrała przewodnicząca Rady Rodziców pani Monika Siekaczyńska, która oznajmiła, że rodzice wraz z wychowawcami nagrodzili uczniów z poszczególnych klas wyróżniających się w pracy na rzecz szkoły. Najcenniejszą nagrodę – rower otrzymał  Łukasz Król z klasy IIIG.

Na sam koniec zabrała głos piętnastka absolwentów, którzy chcieli podziękować za dziesięć wspólnych lat i po prostu się pożegnać. Na samym początku złożyli uroczyste ślubowanie. Potem przez wychowawczynię Danutę Jurkowską została przedstawiona prezentacja multimedialna przerywana wierszami i skeczem, a następnie klasa II gimnazjum w imieniu całej szkoły pożegnała absolwentów, a rodzice wręczyli panu dyrektorowi pamiątkowe tablo.

Podziękowania za pomoc w przygotowaniu tej uroczystości składam na ręce pani Beaty Radzio, pana Mirosława Kura oraz rodziców tej klasy.

opr. Danuta Jurkowska