×

Uwaga

Folder doesn't exist or doesn't contain any images

W dniu 11 maja 2016 r. w Zespole Szkół Specjalnych im. M. Grzegorzewskiej  w Ostrówku odbył się finał VI Powiatowego Konkursu Plastycznego „Niepełnosprawni są wśród Nas”.

Temat tegorocznych prac: ”Więcej Nas łączy, niż dzieli”. Konkurs skierowany był do uczniów klas „0” oraz klas I-III Szkół Podstawowych z terenu powiatu wołomińskiego.

Głównym celem konkursu było przybliżenie zagadnień niepełnosprawności, uwrażliwienie uczestników na problemy osób niepełnosprawnych, a także uświadomienie zmian jakie zaszły na przestrzeni lat w stosunku do niepełnosprawnych.
Po występie artystycznym przygotowanym przez uczniów ogłoszono laureatów  konkursu. Miłą niespodzianką było zajęcie II miejsce przez Wioletę  Jędrasik – uczennicę klasy trzeciej naszej szkoły.

Wszystkie osoby, które brały udział w konkursie otrzymały nagrody pocieszenia - plecaki. Byli to uczniowie klasy II: Damian Sasin, Aleksandra Komorowska, Patrycja Przyborowska, Maksymilian Rosa, Oliwia Sulich, Martyna Wojciechowska oraz klasy III: Julia Kaska, Aleksandra Kur, Kacper Rosa, Jan Sabala, Amelia Wielądek.

Warto wspomnieć, że na konkurs zgłosiło się 36 szkół, z których napłynęło 348 prac.

Emilia Suchenek
Małgorzata Bereda - Mielcarz

{gallery rows=3}2015/74{/gallery}